Вже сьогодні у фермерському господарстві Олега Демченка «Шафран Любимівський» вирощуються шафран, лаванда, спаржа і голландські тюльпани. Але фермер хоче збільшити виробничі потужності, щоб створити справжній «Центр аромату».
![](/media/res/2/9/6/8/3/29683.pifu3o.300.jpg)
Фінансування нововведення поки явно недостатньо, зізнається Олег Демченко. Тому підприємець мріє виграти міжнародний грант. Зараз він займається приготуванням всіх необхідних документів для цієї процедури.
У 2019 р. вже висаджено близько 2000 підрощених саджанців лаванди на площі 0,25 га. Олег Демченко планує використовувати лаванду для виробництва ефірної олії, а з шавлії хоче готувати цілющий чай.
Раніше підприємець повідомляв, що отримав 40 тис. саджанців лілій і нарцисів з Голландії. Плантація тюльпанів розкинулася на 4 га господарства.
Перший урожай шафрану у Олега Демченка склав 250 м з 5 соток. Але якщо врахувати, що вартість 1 г шафрану на світовому ринку коливається від 5 до 10 доларів, то результат непоганий. Правда, говорити про експорт ще рано, потрібно хоча б 10 кг товару. Фермер вважає південь України перспективним для вирощування цієї рослини і з задоволенням ділиться своїм досвідом з колегами.