У нинішньому сезоні імпорт яблук в Україну був найменшим за весь час незалежності, повідомляють профільні експерти EastFruit, спираючись на офіційну статистику.
Протягом 8 місяців сезону з липня по лютий 2019 р. оптовики України придбали за кордоном близько 600 тонн яблук. Це менше, ніж за аналогічний період минулого сезону в 7,9 разів. За такий же період 2017-2018 маркетингового року Україною було закуплено на зовнішньому ринку близько 2,5 тис. тонн цих фруктів.
![Україна майже припинила імпорт яблук Україна майже припинила імпорт яблук](/media/res/5/6/7/3/1/56731.poo5xo.850.jpg)
Незважаючи на велику кількість вітчизняних яблук за дуже привабливими цінами, українці все частіше віддають перевагу бананам і цитрусовим. За період з вересня по лютий Україною було імпортовано близько 140 тис. бананів та 265 тис. тонн цитрусових. Це перевищує показники імпорту за аналогічний період минулого року. Разом з тим зростає споживання свіжих овочів і ягід поза сезону.